会員のコメント
表示: 9040
|
agonia japanese v3 |
Agonia.net | ポリシー | Mission | お問い合わせ | 会員登録 | ||||
|
|
| |||||
| 記事 コミュニティ コンテスト 随筆、エッセイ マルチメディア 個人の世界 詩 新聞 短編 _QUOTE 脚本 スペシャル 文学的技法 | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
お問い合わせ |
会員のコメント
表示: 9040
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2005-07-14 | [この作品をこのようにご覧ください romana] | 次の方が提供されました Vlad Popescu Cine să-ntrebe cum a fost? Și alții doar pățesc așa. Mă bucuram când te vedeam, Prezența mea te bucura. Întâiul meu salut, pe loc Pe amândoi ne-mbogăți; Când m-am iscat, te-ai înroșit, M-am dus și chipul tău păli. Acum veneam mereu, mereu, Ne-nfiora pe amândoi; Și vara iată, se trecea, Cu soare mult, cu multe ploi. În tăina mâiniile ne-am strâns, De-un fleac am râs, am plâns de-un fleac, Ne-am chinuit, ne-am fericit, Credeai, credeam în tot ce fac. Veni și toamna,iarna chiar, Și rândunelele s-au dus. Și : să iubești ? - tot să iubești ? Fu frig și-nghețul ne-a pătruns. Voi merge în străine țări, Un : bun rămas, îmi spui frumos ! Frumos eu mâna ți-o sărut, Și totu-i iarăși cum a fost.
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| 文学・詩・文化の会。記事・エッセイ・短編・古典風の詩を書いたり、鑑賞したり、コンテストに参加したりしてみてください。 | |||||||||
許可なくこのサイトの作品を複写することは禁じられています
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | 出版および個人情報に関するポリシー