会員のコメント
表示: 8781
|
agonia japanese v3 |
Agonia.net | ポリシー | Mission | お問い合わせ | 会員登録 | ||||
|
|
| |||||
| 記事 コミュニティ コンテスト 随筆、エッセイ マルチメディア 個人の世界 詩 新聞 短編 _QUOTE 脚本 スペシャル 文学的技法 | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
お問い合わせ |
会員のコメント
表示: 8781
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2004-02-10 | [この作品をこのようにご覧ください romana] | 次の方が提供されました claudiu banu
Uite, melcul tăcerii înaintează...
Te-am întrebat de ce-ai râs (acum un an!). O muscă (plictiseala?) se plimba pe tavan - am mai vazut undeva noaptea asta trează... Nu, somnul ar fi un criminal acum în cântul ortodox din culmi de noapte; inimile gândesc în șoapte la raiurile de aur și scrum. Nimic mai inexistent decât un suflet... Cand o să pot atinge cu mâna un gând din cireada care-mi defilează în rând în cadențatul visului răsuflet ?... Suntem trei - cu tăcerea... Cine oftează visând pe-al nemuririi bolovan ?... O muscă (plictiseala?) se plimbă pe tavan - am mai văzut undeva noaptea asta trează... Mai, 1940
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| 文学・詩・文化の会。記事・エッセイ・短編・古典風の詩を書いたり、鑑賞したり、コンテストに参加したりしてみてください。 | |||||||||
許可なくこのサイトの作品を複写することは禁じられています
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | 出版および個人情報に関するポリシー